FANDOM


Król Plaster

Rasa

Kret

Miejsce zamieszkania

Pałac, Pokopane

Wystąpił w częściach

RiMS(LE) oraz CoS2

Ranga/tytuł

Król Kretów i Królestwa Batatowego

Król Plaster - wystąpił w grze RIMS(LE) oraz CoS2 . Jest on królem kretów który ma swoją siedzibę w Pokopane. Jest on jedną z ważniejszych postaci w grze. Z nim wiąże się wielka historia obalenia i powrotu. Ma synkę Lukrecję która zamieszkiwała Zaginiony Ląd.

HistoriaEdytuj

Przed rewolucjąEdytuj

Król Plaster zamieszkiwał Pokopane i był bardzo dobrym królem. O jego historii przed rewolucją dosyć mało wiemy...

Rewolucja!Edytuj

Nikt nie spodziewał się tego co nadejdzie w Pokopane. Pewnego dnia w mieście pojawił się szczur przebrany za kreta. Zaczął pięknie mówić, że trzeba zmienić miasto na lepsze. By mogli obywatele decydować, a nie jedna osoba! By można samemu tworzyć i niszczyć państwa długopisem, a nie mieczem! By można było zostawić w tyle cos co dopuściło się zbyt wielu błędów i podążać za kimś kto wie jak trzeba ułożyć świat! Naiwne krety uwierzyły w gadkę szczura i rozpoczęły rewolucję! A mówiąc szczerze własciwie tylko formalność, bo większosć poszła za Burmistrzem z batatami, a nieliczna garstka została wygnana... Chciano by wszyscy byli równi więc trzeba było sprzątnąć osobę równiejszą" - króla! Rewolucjoniści wdarli się do siedziby króla zawinęli go w dywan i wynieśli do szaletu (tajnego przejścia do krainy szczurów (o czym nikt nie wiedział). Król został tam uwięziony.

Po RewolucjiEdytuj

Po rewolucji król Plaster był uwięziony w Krainie Szczurów. Do momentu kiedy dzielny pies Reksio wpadł po miasta i zaczęła się długa historia. W końcu Kret Kretes rozwiązał zagadkę rewolucji i Reksio uwolnił króla. Kretes zdemaskował burmistrza, który został wygnany. Po tym momencie król znów wrócił do Pokopane.

Niewola

Król pod niewolą Szczurów.

Miasto SeKretów 2Edytuj

W tej grze pojawił się pod koniec epizodu 1. Wręczył Kretesowi tort. Gdy jednak dowiedział się, że ten uwolnił bestie, zostawił go samego w pałacu.

File

Król na plakacie gry CoS2

WyglądEdytuj

  • Król Plaster jest ubrany w czerwony płaszcz z ozdobami
  • ma długą brodę oraz włosy.
  • w grze CoS2 nosi zbroję.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.