FANDOM


Lis Chytrus - postać trzecioplanowa pojawiająca się w grze Reksio i Czarodzieje. Zajmuje się sprzedażą mioteł oraz obsługą miotliska w Magixie. To u niego Reksio kupuje miotłę, żeby odwiedzić odległe prowincje.

Jego imię nawiązuje do jego charakteru. Lis Chytrus kieruje się głównie chęcią zysku i bardzo mu zależy, żeby sprzedać swój towar. Dlatego wymyśla hasła reklamowe, slogany i promocje, które mają zachęcać klientów. Mimo to, jego miotły są bardzo drogie.

Historia Edytuj

Zakup miotłyEdytuj

Po przejściu próby wybrańca okazuje się, że Reksio będzie musiał odwiedzić trzy odległe prowincje: Piklibie, Krainę Bajek oraz Bobror w których będzie mógł spotkać tych członków Rady Siedmiu Czarodziejów, któży są ich oficjalnymi opiekunami. Zgodnie ze słowami Burektora Mateusza, jedynym sposobem żeby dostać się do tych prowincji jest polecieć do nich na miotle. Jak się jednak okazuje, Uniwersytet Magii nie dysponuje żadną wolną miotłą, którą mógłby wypożyczyć i Dzielny Pies musi ją sam sobie kupić u Lisa Chytrusa.

To nic trudnego, wierz mi. Problemem może się być jedynie sama miotła. Niestety nie mamy wolnych mioteł na uniwersytecie, więc będziesz musiał sobie kupić ją sam. Niestety u Lisa Chytrusa...
-Burektor Mateusz zapytany o latanie na miotle

Burektor M079


Dlatego Reksio udaje się do Miotłomarktu umieszczonego na płaskowyżu górującym ponad miastem Magix, w którym Lis Chytrus sprzedeje miotły.

Witam, witam na naszym miotlisku! Zapraszamy do Miotłomarktu! Zapraszam do Miotłomarktu!
-slogan Lisa Chytrusa

Chytrus M171


Na miejscu okazuje się że jedyną miotłą która jest w zasięgu Reksia, jest Bambus 2000 który kosztuje 1000 sztuk złota. Resztę mioteł Lis Chytrus sprzedaje po bardzo zawyżonych cenach.

Hmm... Bambus 2000... to też... hmm... niezła miotła w sumie... Nieco używana... może oddam ją za tysiaka.
-Lis Chytrus o Bambusie 2000

Chytrus M183


Dzięki wykonaniu zadań zleconych przez Burektora Mateusza i Gulguldryka Gryfindyka Dzielny Pies uzbierał potrzebną kwotę i zakupił u Lisa latającą miotłę. Gratis do zakupu została dołączona szufelka, na której może latać dodatkowy pasażer miotły (w trakcie lotów Reksia tym pasażerem był Kretes).

A więc zdecydował się Pan na zakup Bambusa 2000? Doskonaluśko! Mam nadzieję, że za szybko się nie rozpadnie... No i oczywiście szufeleczka gratis! Czyli za darmo...
-Lis Chytrus o transakcji z Reksiem

Chytrus M185


Platformy na miotlisku Edytuj

Oprócz sprzedaży mioteł, Lis Chytrus zajmuje się obsługą miotliska. To on tłumaczy bohaterom do których prowincji kierują odpowiednie platformy startowe, informuje ich również gdy któraś platforma czasowo zniknie.

Galeria postaci Edytuj

Screeny z gry Edytuj

Animacje Edytuj

Miotły Edytuj

Inne Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.