FANDOM


Przygody Reksia
Postacie
Przygody Dzielnego Psa Reksia.

Główni bohaterowie:

Reksio, Kretes oraz Kogut Wynalazca

Funkce komentatora pełni:

Grzegorz Wolf jako Narrator

Wrogowie:

RiSP - szczury, RiU - Kurator, UFO, RiC - Ten Który Tak Potwornie Mąci, Drób Chaosu, RiWC - Ryżokitowcy, RiKN - wiele, RiKTTW - Głos, RiMS - Burmistrz(ukryty), szczury (jawni)

Rodzaj:

Przygodówka

Cel:

Pokonanie wroga

Ograniczenie wiekowe:

6+(później 7+)

Przygody Reksia - seria gier stworzona przez firmę Aidem Media.

Gry Edytuj

Pierwsza część Przygód Reksia: Edytuj

Dodatki do serii to: Edytuj

Druga część Przygód Reksia: Edytuj

Dodatki do City of SeCrets 2:Edytuj

Gry planszowe: Edytuj

Główni bohaterowie Edytuj

Reksio - Tytułowy i główny (do powstania RiMS LE) bohater. Nie umie mówić po ludzku, ale mówi po hauhasku. Problem zrozumienia go zniknął w RiMS LE gdzie pojawiły się napisy.

Kretes - Marudny oraz nieuprzejmy kret, chociaż Reksio to jego przyjaciel. Początkowo Kretes był dla urozmaicenia gry RISP, ale od następnej części gry zawsze pomaga Reksiowi. Powoli stał się jedną z najważniejszych postaci. Nawet został tytułowym bohaterem w dodatkach.

Kogut Wynalazca - Lekko szurnięty kogut. Poruszamy się nim tylko w dodatkach. Buduje zawsze jakieś zwariowane machiny. W odróżnieniu od swojego brata pojawia się w drugiej serii gier z Reksiem.

Narrator - Postać, pełniąca rolę komentatora. Często też rozmawia z bohaterami i podaje im jakieś dobre pomysły bohaterom. Przykład pochodzący z RiMS:

Narrator: Kretes pomyślał, że zdobywszy zarówno miskę jak i ziarno mógłby je połączyć w celu uzyskania nowego przedmiotu.

Kretes: Co? Napewno tak nie pomyslałem. A jeśli chcesz wiedzieć to akurat myślałem  o bawełnie i jej roli w dzisiejszym świecie.

Postacie drugoplanowe Edytuj

Korneliusz (Kornelek, pseudonim Kurator) - jedna z ważniejszych postaci jednak nie można go zaliczyć do nieodłącznych bohaterów. Był parodią Imperatora i Dartha Vadera, ale Reksio zawrócił go na dobrą drogę. Jest bratem bliźniakiem jednojajowym Koguta. Miał demoniczny głos (teraz też czasem go używa).

Kury - występują we wszystkich częściach (zresztą tak jak wszelkie inne rodzaje zwierząt). Akurat kury są świetnym przykładem zachodzącego w PR zjawiska. Występują zarówno jako bohaterowie rozumni (królewna, obaj poznani przez nas wodzowie, szaman Rafiki-miki), ale też jako po prostu zwierzęta. Na Ziemi występują ich dwa rodzaje - czarne kury i "zwykłe" - przynajmniej takie poznaliśmy w PR (teoretycznie mogą być też np. "żółte" - żyjące w Azji itp. tzn. może być z nimi tak jak z ludźmi). Są również UFO-kury (zielone) a także wiele innych, które pojawiają się w RiU i są zapewne kurami uprowadzonymi z najróżniejszych planet z całego kosmosu - dlatego mają różne kolory. 

Molly - jedna z głównych postaci w RiU, występuje pod koniec RIC i RiKN. Pojawiła się również w dodatkach. W RiMS i RiMS LE występuję dla żartu gdyż została obudzona przez narratora. Występuje także w RiKWA oraz w RiKTTW, ale tam już występuję jedynie w openingu cut scenkach i epilogu.

Kari Mata Hari - jest ważną postacią w RiKN. Reksio się w niej zakochał. Występuje także w RiKWA oraz w RiKTTW, ale tam już występuję jedynie w openingu cut scenkach i epilogu. Nie występuje w drugiej serii.


RISPRIURICRIWCRIKNRIKWARIKTTWRIMSRIMS LEMS2 (powstaje) Na Kury!

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA o ile nie wspomniano inaczej.