FANDOM


Przyszłość- w liniowej koncepcji czasu jest to część linii czasu, która dopiero ma się wydarzyć. Część czasoprzestrzeni, w której zawarte są wszystkie zdarzenia, które jeszcze nie miały miejsca, ale się wydarzą.
Liskigonia

Ulica w Złej Przyszłości

W tym sensie przyszłości przeciwstawiamy przeszłość (zbiór zdarzeń, które wydarzyły się wcześniej) oraz teraźniejszość (zbiór zdarzeń, które właśnie się dzieją).

A także: lokacja w grze RiWC. Dzieli się na Dobrą Przyszłość i Złą przyszłość.

HistoriaEdytuj

Historia przyszłości to tak naprawdę przeszłość i teraźniejszość.

Zła przyszłość.Edytuj

Jest to ta niedobra przyszłość. wszechświat jest opanowany przez Ryżokitowców. Ich siedziba jest ponad Podwórkiem. uprzejmość ze zwykłej cechy stało się obowiązującym prawem. Za zwykłe brak "przepraszam", albo "na zdrowie!" grozi praca w kopalni. Mistrzem Zakonu jest Wielki Mistrz Autobus. Obowiązuje Uprzejma Środa. Cały czas na Ziemi pada deszcz...

A co z bohaterami?

Kretes nie ma żony, dzieci, a nawet wnuków, przez które taki bieg historii powstał. Stał się zwykłym starym kapciem, nic nie pamięta i wiecznie marudzi. Mieszka po drugiej stronie ulicy. W tej pierwszej stronie jest Siedziba Zakonu.

Reksio prawdopodobnie nie żyje("a tu fatamorgana"-przyszły Kogut). Więc nie przeżyje już żadnej przygody...

Kogut Wynalazca i Korneliusz-Warsztat stanie w kanałach, a oni będą tam siedzieć i siedzieć. Będą powoli odchodzić z zmysłów....

Kari Mata Hari nigdy nie spotka Reksia.

Molly nigdy już nie zobaczy Kretesa.

Dobra przyszłośćEdytuj

Inna wersja tekstu powyżej. świat nie został opanowany Ryżokitowców. uprzejmość nadal było tylko cechą. Na Ziemi nie padał już deszcz...

A co z bohaterami?

Kretes ma żonę, dzieci i czworo wnuków: Dantka, Noska, Trampka oraz Muszkę

Molly ożeniła się z Kretesem.

Reksio przeżył jeszcze niejedną przygodę.

Kogut Wynalazca i Korneliusz-?.

RiWCEdytuj

Wszystko zaczyna się od początku, tj. od końca poprzedniej przygody. List pochodzi od Nostradamusa. Tam wymieniana jest ta zła linia czasu.

Na samym początku gry, pewien babć o imieniu Kretes opowiada swoim czterem wnukom o swoich i Reksia przygodach. Widzimy tam Dobrą Przyszłość nocą.

Jednakże powstaje zła przyszłości z powodu "sprawdzenia" przez wnuki autentycznosci pewnej przygody.

Kiedy Reksio i Kretes pojawiają się w Średniowieczu Nostradamus informuje ich, że muszą nie dopuścić do opowiadania babcia. Jednakże kiedy pojawiają się w Przyszłości, nie ma żadnej dziadki, więc też dzieci, ani wnuków tylko sam Babć... Widzimy wtedy Złą Przyszłość opisaną wyżej.

Jednakże poprzez przeproszenie Kultu Ibisa, przyszłego Zakonu Ryżokitowców, Zła przyszłość zostaje zniszczona i tak pojawia się dobra przyszłość.

MiejscaEdytuj

MieszkańcyEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.