FANDOM


Nora-kretesa

SPOILERY!!!


Artykuł zawiera SPOILERY

Ten artykuł lub jego część zawiera spoilery. Jeśli nie chcesz popsuć zabawy, omiń ten artykuł lub tą część.

Artykuł przedstawia historię gry CoS2. Jest ona dosyć długa.

Prace nad grą przed premierą pierwszego epizoduEdytuj

2011Edytuj

1 kwietniaEdytuj

Pewnego dnia...

Pojawiła się wiadomość: Prace nad MS 2 rozpoczęte!

A na forum:Edytuj
1 kwi 2011 14:54Edytuj

"Dzięki ogromnemu sukcesowi Miasta Sekretów na platformie iPad i iPhone, podjeliśmy decyzję o kontynuacji. Więcej szczegółów wkrótce."-tak zaczął się ten temat. Został napisany przez MarcinaO.

Na stronie Reksia pojawiło się:Edytuj

4.04.2011 "Dzięki ogromnemu sukcesowi Miasta Sekretów na platformie iPad i iPhone podjeliśmy decyzję o kontynuacji serii.Powstanie też oczywiście wersja PC. City of Secrets spodobał się bardzo Apple i zostaliśmy wyróżnieni na pierwszej stronie iTunes i MacStora na całym świecie. Oceny użytkowników są najwyższe z możliwych."

Z początku nikt nie wierzył - 1 IV to Prima Aprilis... Ale rozpoczęło się 4 IV 2011. Prace trwają.

22 kwi 2011 11:46Edytuj

CoS2

Ten tajemniczy budynek, który zauważył bot.

Użytkownik forum, Bot, zauważył na angielskiej stronie AidemMedia pierwszy obrazek z gry CoS 2. Jest na nim budynek z czerwonymi flagami i telewizory, w których jest obraz dobrze wykarmionego szczura w okularach i zbroi (początkowo userzy myśleli, że był to pies). Użytkownicy zastanawiają się:


Hm....mi się to kojarzy z jakim domem wynalazcy czy coś takiego-Kacper98


Wygląda na jakaś bazę... Może jak dotąd nieznana część miasta...-Patra
A mi to trochę przypomina trochę przebudowany ratusz. Nie jestem pewien, bo nie mam RIMS-super reksiu
mi to wygląda na bazę nowego wroga reksia...-lobon

AidemMedia nie zdradziło, co przedstawia. Jest na forum Reksia temat, w którym można składać pomysły. Pan MarcinO dał parę pomysłów na fabułę MS 2, np. że Szczury i Krety będą sprzymierzeńcami.

Na angielskiej stronie AidemMedia ukazał się następujący tekst:


Można kopać? Kret Kretes powraca w pokręcono-zakręconej kontynuacji - Miasto Sekretów - 00 (podwójne 0 - double oh). Chwyć łopatę i inne sprzęty tajnych agentów i kop głęboko w podziemnej głębi tajemnic, podstępów, i szalonych zagadek które zmuszą cię pójść po rozum do głowy i rozbawią Cię do łez , płacz ... ze śmiechu, oczywiście. Poszukaj bonusowych wskazówek na naszej stronie internetowej i na Facebooku w ciągu najbliższych miesięcy.                                     83.28.250.250 08:03, lip 7, 2011 (UTC) Tłumaczenie: dawid6, Traktor

1 sie 2011 13:18Edytuj

Pan Babcia Reksia dał kilka screenów z powstającej gry, oraz projekty dwóch postaci: Kretesa, oraz tajemniczego Gerata from Rathole Wiadomość od Tomasz Hechliński (czyt. Babcia Reksia):

Prosto z działu produkcyjnego, świeży wyciek z lini
i montażowej „Miasto Sekretów 2”, nad którą w pocie
 czoła pracownicy  aideMMedia śrubka po śrubce skł
adają najnowszą część gry. Miejmy nadzieje, że tym 
razem pójdzie im szybciej niż ostatnio. Wprowadzili
śmy nowy system motywacji, biczowanie, jak na razie
 sprawdza się wyśmienicie. 

Trzy plansze, jedna już znana ale w zmienionej form
ie, druga zaś zupełnie nowa zaś trzeci pojawiła się
 już wcześniej na forum w okrojonej wersji. Małe in
fo odnośnie ostatniej planszy. Tajemnicza postać na
 plakacie / teleekranie to przywódca szczurów Kim R
at Il, zapewne domyślacie się, że jest to plansza p
rzedstawiająca jedną z lokacji w państwie szczurów.
 Dodatkowo nieco odświeżony projekt Kretesa oraz zu
pełnie nowy bohater niejaki Gerat from Rathole. Jes
teśmy bardzo ciekawi waszej opinii na temat lokacji
 oraz bohaterów!


11 lipca 2011Edytuj

Kacper98 wszedł na amerykańską stronę AidemMedia i po kliknięciu na City of Secrets 2 jego oczom ukazały tójwymiarowe postacie przedstawione wcześniej przez Babcię Reksia w 2D i tekst, który, po przetłumaczeniu przez dawida6, brzmiał:

Czasami zdarza się, że świetne przygody mają bardzo niewinny początek. Szczerze mówiąc, prawie zawsze tak jest. Więc ... dla uczczenia tego niezmiennego schematu, to samo dzieje się w tej części. Pewnej nocy osobnik zwany Kret Kretes, niezbyt inteligentny i niezbyt miły bohater, został brutalnie obudzony ze swojego słodkiego snu przez straszny hałas. Lęk zacisnął lodowate pazury na jego sercu i kiedy bohater miał właśnie wykonać taktyczny odwrót, doszło do niego co się właśnie dzieje. Jego najbardziej imponujący mięsień tworzył te wszystkie dziwne dźwięki domagając się przekąski. Problem był w tym, że w przygodówce nic nie jest łatwe. Lodówka była pusta, a grafik nie narysował spiżarni. I oczywiście autor już przyszedł z pomysłem, jak uczynić życie naszego bohatera trudnym. Biedny Kret był nieświadomy kłopotów, które czekały go na jego drodze. Tajni agenci, przyjaciele tajnych agentów, chytre szczury, przodkowie i niesławny Gerat ze szczurzej dziury... To dopiero początek przygody, która nie może zmienić oblicza gier przygodowych, ale nadal powinna dostarczyć wielu godzin świetnej zabawy.
Miasto SeKretów 2 to kontynuacja gry docenionej przez prasę i graczy na całym świecie. To odświeżony klasyczny schemat przygodówki. Druga część kontynuuje najbardziej interesujące i najbardziej udane elementy poprzedniej, a także dodaje również własne zaskakujące nowe elementy.12 sierpnia 2011 15:21Edytuj

Herr spitzel

Her Spitzel, we własnej osobie.

Mine entry

Tajemnicza lokacja, o której nic na razie nie wiemy. Ciekawy jest napis "CASTLE" i "Old dam"

Mamy nowe dwa screeny, jeden to tajemnicze miejsce, wejście do kopalni, ze znakami "<Stara tama" i"Zamek>", a drugi przedstawia szczura, o nie jakim imieniu Herr spitzel (po niemiecku Szpieg), ambasadora kulturalnego Państwa Szczurów, ale to chyba nie jest jego prawdziwe zadanie.

13 siepnia 2011 10:57EdytujPan MarcinO wyjaśnił kilka rzeczy:

Hitleryzm - nie będzie i proszę o skończenie tego wątku
Nuda, bo będzie znowu pokopane - w poprzednich częściach też zaczynało się z podwórka..
Obalanie systemu - nie będzie
Berlin - jest czegoś symbolem - niekoniecznie hitleryzmu.


Co będzie:
Kilkanaście nowych postaci ( może nawet kilkadziesiąt )
Kilka nowych "światów"
Wersja Polska
Cotygodniowe przecieki...
CoS 3 ;-)
16:48Edytuj

Pan MarcinO z okazji długiego weekendu dał nowe przecieki:,,Cos to jest tylko tytuł - niestety stał się rozpoznawalny i kolejne części będą miały ten sam tytuł ( np cos 15 to może być City of Secrets - Star Wars ). Nie determinuje to miejsca akcji, zresztą zobaczycie to sami w Cos2. Z okazji długiego weekendu dorzucam jeszcze jeden przeciek - kolejna postać tym razem kobieta. Ma już swoje imię i nazwisko ale jak macie pomysły to piszcie.


A oto pytanie smokosa:
,,Nowe lokacje i postacie fajne ale mam jedno pytanie do pana Marcina czy polska wersja oznacza 100% po polsku czy tylko dialogi a nazwy lokacji po angielsku??

Odp.:
100% po polsku

i jeszcze jeden(tym razem bardziej ciekawostka o tej damię):To akurat jest mysz. Krety za tyDZIEŃ

22 sierpnia 2011 14:32Edytuj

Użytkownik Babcia Reksia znów dał przeciek i to do tego wyjaśniający:

Najnowszy przeciek. Zapewne wszyscy, którzy grali w pierwszą część Miasta sekretów pamiętają lokację „Nora Kretesa”. Czas płynie zaś Kretes przeprowadził drobny remont co zaowocowało tym co widać poniżej. 

Krys95 – Chmmmm ciekawa teoria, może warto przerobić scenariusz pod takie rozwiązanie? . IMimo wszystko celne spostrzeżenie jeśli chodzi o inspiracje podczas projektowania postaci.
Euresanda – W Cos2 nie pojawią się postacie znane ze starych części.

Na chwilę odniosę się do parodii wszelakich. Kierowane są one do graczy na całym świecie więc koncentrują się na znanych wszystkim elementach popkultury. Jednakże smaczki specjalnie dla polskich graczy na pewno się znajdą. Będzie też coś specjalnie przygotowane dla wszystkich, którzy znają i lubią starą serię gier. 

Adam.M

Oraz zdjęcie:

Nora-kretesa

Zdjęcie przedstawiające norę Kretesa.

Zostało ono opisane przez użytkownika dawid6:

Obrazek super. Widzę odnowione elementy - dywanik z hm... mordką owinięta chyba w stary dywan, klatka-winda (tam na górze, poza kadrem, rozumiem jest szpula z łańcuchem? No cóż, łańcuchów nigdy nie za wiele), miejsce dla chomika (będzie miał wyżerkę ), google, znaczy się gogle Kretesa, autoportret Kretesa (z okresu mroczno niebieskiego a'la Mona Lisa) oraz nieuprzątnięta radioaktywna ciecz (ale chyba nie dla kretów) Są też nowe elementy - wiatraczek, lodówka (pusta jak wyczytaliśmy z tłumaczenia), szafa, drabina, takie cuś w prawym dolnym (jakby koło od wozu, silnik UFO i nos renifera), zejście (lub wejście) najwyraźniej nowa droga do Pokopane oraz kalendarzyk ze zdjęciami Pokopane.

i przez Euresandę:

Mnie się nawet nawet podoba 

ten miś to nie zwykły miś, to ewok z Gwiezdnych Wojen powrót Jedi

Pan Babcia Reksia odniósł się też do parodii wszelakich:

Kierowane są one do graczy na całym świecie więc koncentrują się na znanych wszystkim elementach popkultury. Jednakże smaczki specjalnie dla polskich graczy na pewno się znajdą. Będzie też coś specjalnie przygotowane dla wszystkich, którzy znają i lubią starą serię gier.

22 sierpnia 2011 23:30Edytuj

Pan MarcinO umieścił projekt nowego kreta. Jest to Sergio (wyjaśnienie poniżej)
Mmw

Postać przedstawiona przez pana MarcinaO

.


 

23 sierpnia 2011 08:16Edytuj

Okazało się, że to Sergio i jest taki grymaśny z powodu marnego zarobku w Mole Marcie . Okazało się też, że pan Adam M. pisał z kont pana Babci Reksia i pana MarcinaO by dostarczyć nam najświeższe newsy. Dał też widok Sergia z przodu i z tyłu. Z powodu zdemaskowania przez Kretesa Burmistrza sprzedaż sera dramatycznie spadła i Sergio musiał zamknąć swój kram. Zaczął pracować w Mole Marcie, ale za głodową stawkę. Rozpoczął więc strajk i domaga się założenia związku zawodowego. Będzie z tym związany I epizod.

Wiadomo również, że Miasto SeKretów 2 wyjdzie przed planowanym końcem świata.
Sergio

Sergio z przodu i z tyłu


25 sierpnia 2011 08:10Edytuj

Pan Adam.M umieścił dane dotyczące fabuły MS 2:

Fabuła City of Secrets... No dobrze...
Gra zawierać się będzie w 4 dość długich epizodach oraz prologu i epilogu.
Stan progresu prac. Napisany jest cały szkielet fabuły gry. Dokładnie rozpisany ( pod prace programistyczne ) jest Prolog, epizod 1 & 2, trwają pracę nad epizodem 3.

Jednak gra wyjdzie dopiero w przyszłym roku, gdyż pracownicy AM muszą od nowa wymodelować/narysować postacie i lokacje.

5 września 2011 18:55Edytuj

Nora-kretesanew

Finalna wersja piwnicy Kretesa

Po dwóch ciągniących się tygodniach, AidemMedia zdecydowało się pokazać nam kolejny gameplay, który jest nad podziw spoilerem z gry. Dlaczego? ponieważ pan MarcinO pokazał nam finalną wersję piwnicy kreta Kretesa.

Wyposażona w sprzęt agencki, nowy młynek dla chomika Dizla i nowy "ewok" na podłodze.

5 września 2011 20:17Edytuj

Na forum mamy bystrych użytkowników... Frog98 na Facebookowym profilu AidemMedia odnalazł nową galerię zdjęć. Wśród nich jest porównanie Kretesa i Szczuro-Kretesa. Oto cała galeria:

 • Mole Mart
 • Kret Kretes i Szczur Kretes
 • Gerat from Rathole
 • Metro
 • Mole Mart

AdamMag twierdzi, że wie co to za szczuro-kret.

Kacper98 ma natomiast pewną teorię...

Skyline

2012Edytuj

luty 2012Edytuj

AdamMag zauważył informacje o nowej grze. Informacja dostępna na tej stronie Na forum rozpoczęła się rozmowa.

Nowa gra AidemMedia, ŚCIŚLE związana z City of Secrets 2- co można wywnioskować z obrazków i opisów.
Tytuł trochę drugi tytuł, ale nazwa gry to po prostu Skyline. Reiner Knizia, to niemiecki projektant gier planszowych (http://pl.wikipedia.org/wiki/Reiner_Knizia). On pewnie zaprojektował grę, a AidemMedia zaprogramowała, dodała Kretesa i wydała. Gra jest pewnie gadżetem przed premierowym City of Secrets 2, ponoć dla tych którzy ją przejdą przewidziana w City of Secrets 2. Logiczno-zręcznościowa gra ma 56 poziomów podzielonych na 4 kategorie, wydana na iPad, iPhone i iPod w TRZECH językach (EN, PL i... DE).Tu rozmawiamy o tej grze Reiner Knizia's City of Secrets Skyline i o wszystkim co o niej wiemy.
Mam nadzieję, że to dobry dział- gra jest ściśle związana z Miastem Sekretów 2...
Zapraszam do dyskusji.-pisze AdamMag.
 Hm...nareszcie pierwszy od kilku miesięcy news  
Co o tym sądzę ? Cóż na pewno nie jest to super gra jak MS bo jest zupełnie z innej półki ...Logiczno Zręcznościowa ? Czyli można w jakimś sensie powiedzieć że mamy drugie RIKTTW (oczywiście trochę żartuje wiem że to i to co innego). No skoro gra ta ma być ŚCIŚLE związana z CoS 2 to warto w nią zagrać . Ale ona będzie w sklepach czy jak ( przepraszam jeśli to głupie pytanie ale nie do końca się orientuję )? . Gra wydaje mi się być trudna ale i interesująca. Zwłaszcza ta niespodzianka związana z CoS 2. Co to może być ? Sądzę że jakiś może wstęp to gry ... Jak się będzie zaczynała . Albo za tym murem (to co trzeba sprawić co za nim jest ...) będzie wielka gra CoS 2. Jakoś coś mi tak mówi  . Cóż zobaczymy co to z niej będzie . No ale ona tak jakby jest dodatkiem ? Bo chyba liczymy ją jaką grę nowej serii ,no nie ? . Chyba możemy powiedzieć że ta gra symbolizuje nam to że CoS 2 jest już blisko ... Może już w marcu będzie w sklepach ? .-pisze Kacper981. Za przejście gry dostajesz specjalny przedmiot w grze CoS2
2. Gra będzie dostępna tylko przez dystrybucję elektroniczną.
3. Gra to po prostu element kampanii marketingowej.
4. Gra nie będzie miała żadnej fabuły.-pisze Bot
Mnie się wydaje, że takie małe coś powinni dodać na płytkę z Miastem Sekretów 2.Dystrybucja elektroniczna Kacper polega na tym, że klikasz "Zapłać" i "Pobierz" i gra jest na twoim komputerze.Czyli bez pudełka... bez chodzenia do sklepu... bez czekania na Pocztę Polską Jak AidemMedia opracuje wersje na Android (jeżeli w ogóle opracuje) to chętnie zagram, jestem nawet ciekawy- a AngryBirds i Fruit Nijnja stały się już dla mnie "za nudne" (i za trudne... xD)-pisze AdamMag
O ile dobrze patrzę (bo chyba ślepy jeszcze nie jestem xD) na stronie Aidem zarówno Polskiej jak i Angielskiej nie ma żadnej wzmianki o tym że ,,dodatku . To nieco dziwnie no nie ? Zresztą przy każdym artykule tej gry skierowują na stronę AidemMedi na której jej nie ma XD. Dziwne...-zastanawia się Kacper98

8 luty 2012Edytuj

Na oficjalnej stronie Aidem Media pojawił się opis Skyline i krótki filmik prezentujący gre.

10 luty 2012Edytuj

Pierwszy przeciek w 2012 roku:

Dawno nie było żadnego przecieku... Nic nie powiem na temat udostępnionych grafik, jestem ciekaw waszych domysłów

Adam M. dostarczył kilka zdjęć. Przedstawiaja one (wbrew podejrzeniom, nie II, czyli drugiego) Kim-Rat-Il'a (czyt. kim rat il)-czyżby parodii poprzedniego władcy Korei? Kolejne przedstawiaja Cthula Hulhiskena-tajemniczą osmiornice. Ostatnie przedstawia rozbudowaną lokacje Ratusz. Między innymi są tam nowe pomniki, tajemnicze Tajemnicze Jezioro, nowe flagi, ukończony tunel, znak zakazu dla osmiornic i rozbudowany Pałac.

Przed 1 kwietnia 2012 rokEdytuj

Na blogu Aidem Media w sekcji niewydane gry(Upcoming games) pojawił się napis

Puzzle games:

Pipes to jedna z trzech przedpremierowych gierek. Pierwszą było Skyline. 1 kwietnia zauważył to Kacper 98:

Ostatnio przeszukując net i stronę Aidem znalazłem kolejną grą z udziałem pana Reinera . Mianowicie ,,Reiner Knizia’s – City of Secrets Pipes czyli kolejny mały dodatek przedpremierowy gry City of Secret 2 . Czyli nic innego tylko kolejna gra logiczna (chyba...). Tyle że teraz patrząc na tytuł będzie coś z rurami( ja sądzę że będzie to coś w stylu układania rur jak w grze Bolek i Lokek Korona Władzy ... tylko że oczywiście trudniejsze to będzie).Gra ta jeszcze nie wyszła ale zapewne wkrótce wyjdzie. Poza tym mają wyjść przecież trzy takie niezależne dodatki . Niedługo będzie drugi ... Na pewno więc jeżeli te wszystkie dodtaki wyjdą będzie MS2 . 
Oby .....

Około 1 maja 2012 rokuEdytuj

Na oficjalnej stronie aidem media pojawił się zwiastun Pipes i opis tej gierki.

Gra PIPES jest już pokazana na stronie http://www.aidemmedia.com/... jest też zwiastun... muzyczka zrobiła na mnie dobre wrażenie-pisze AdamMagWidziałem ten zwiastun i screen do City of Secret 2: Pipes i ten sterowiec kojarzy mi się z tym, który pokazał pan Adam M. na screenie z miastem, rzeką i szkieletami ryb... AM lubi kombinować xD-napisał dawid6

9. lipca 2012 r.Edytuj

Nareszcie, po około pół roku czekania, pan MarcinO pokazał nam newsy, a właściwie zdjęcie...

Z jakiej to gry?

MI

Komentarze userów:

No oczywiście, że z CoS 2, nawet w linku jest. Wygląda mi to na jakieś tajne laboratorium albo lokację szalonego naukowca Nawet ten żółw w takim płaszczu... A w gablocie głowa Szaraka. Może to jakieś nawiązanie do FF (ale chyba miało nie być...). Ciekawe czy Kretes dosiądzie tą "maszynę latająca" (coś w stylu F16 xD). Chciałbym się zapytać o nazwę lokacji, imię żółwia-naukowca. I czy będzie on pomagał Kretesowi czy Kretes będzie musiał np. zwędzić mu samolot - dawid6

Ta winda...
Przypomina mi windę z domu Alfredo.Hmm... - kari mata hari.w

Tak to jest winda z domu Alfreda! Może w jego domu powstała jakaś tajna baza . Chociaż tak szczerze scena mi się nie podoba. Wygląda to trochę jakby były powklejane tam różne rzeczy.Przynajmniej ten pojazd. A też żółw? Czemu nie w 3D? Na prawdę scena ta jest bardzo dziwna...Może jeszcze nie dopracowana...Kretes na tym obrazku wygląda potwornie. Tak...staro. - Kacper98

Postać obok Kretesa skojarzyła mi się z Pingwinem z Batmana (też gruby, niski, ma cylinder, tylko Pingwin miał parasol, a nie laskę), więc możemy mieć jakąś następna parodię. Do tego fajnie, że będą te wykrzykniki nad postaciami, u których mamy jakieś zadanie. Sergio chyba nawiąże współpracę z farmerem Santiago, bo widać, że w sprzedaży ma same warzywa (?). Jeszcze odnośnie Pingwina to postać na screenie też ma szkiełko na oku, które nosił bohater z Batmana. No i ten garniturek i muszka też pasują do Cobblepota. - Luk


Widać od razu, że jest to screen z CoS 2. Przedstawia nową lokację (bogato zdobioną różnymi ciekawymi rzeczami) i nową postać o nieznanym imieniu (na razie).W prawym górnym rogu widać pasek "Show levels", po którym można wywnioskować, że gra jest już gotowa do uruchamiania albo jest w fazie (prawie) testowej. Kretes dziwnie wygląda, jest jakby "wklejony", ale... W końcu to produkcja na skalę światową.

10 lipca 2012 r.Edytuj

Kacper98 odkrył ostatnią z trzech gierek przedpremierowych: City of Secrets Mosaic

Dzisiaj odkryłem nową grę przedpremierową czyli:Reiner Knizia's:Mosaic.Czyli ostatnia już gra przedpremierowa (z tego co nam wiadomo). Gra to jak przeczytałem mozaika. Oto link do strony :
{C}http://aidemmedia.com/mosaic{C} .
A także:Edytuj

Obrazek z linku pana Marcina O. zmienił się na inne lokacje, już pokazywane, lecz tym razem z postaciami:
11 lipca 2012Edytuj

Pan MarcinO napisał posta i dodał animację z gry:

cos się rusza

https://dl.dropbox.com/u/862468/COS2/FI.mov

2 listopada 2012Edytuj

AdamMag wpadł na pomysł by napisać email do AidemMedia.

Dziś napisałem do AidemMedia, bo na forum cicho i użytkownicy zatracają się w tym co piszą.
Ku mojemu miłemu zdziwieniu, pan Marcin Olejarz odpisał mi bardzo szybko.
Jego wiadomość nie była długa, ale wiele można się z niej dowiedzieć. Nie udostępnię jej
bo jest "mało rozbudowana", ale to najważniejsze informacje, jakie otrzymałem:

Produkcja zostanie wydana na początku grudnia, ze zmienionym jednym szczegółem (czytaj dalej, jeśli chcesz wiedzieć jakim)

Będą cztery epizody (do pobrania), nie jestem pewien jak to będzie z wersją na PC

Te epizody mają być bardzo długie

Pliki gry ważą ponad 4 GB (z tego co się orientuję to Miasto Sekretów 1 na Androida ważyło około 300 MB, a na PC około 1 GB <nie jestem pewnien> więc coś to znaczy )

Drugi epizod zostanie wydany w 4-5 tygodni po pierwszym

Więcej dowiemy się na początku przyszłego tygodnia 

To tyle, jeśli chodzi o to, co zrozumiałem z wiadomości (mało rozbudowanej)
Przepraszam, za jakiekolwiek błędy ponieważ wracam z cmentarza samochodem i nie widzę klawiatury laptopa.
====5 listopada====

Wpierw informacja od Babci Reksia o poszukiwaniu beta testerow, a kilka minut potem taka informacja od Adama M.:Dzień dobry Produkcja powoli acz nieubłaganie zmierza do finału i to jest ten czas kiedy ja już większość swoich prac wykonałem i mam nieco więcej czasu na sprawy "wokoło Cosiowe". Wiem, zaniedbałem was bardzo ostatnimi czasy i postaram się nieco to nadrobić. Moi drodzy czy macie jakieś pytania, na które mógłbym odpowiedzieć?

Pytania:Witamy  .
Jest mi bardzo miło że pan odwiedził nasze forum. Mam pytania na które pewnie większość użytkowników chciało by zadać...
1. Czy rzeczywiście MS2 ma wyjść już w grudniu?
2.Czy będzie demo MS2?
3. Czy w grze wystąpi Reksio...?
 Z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi (Kacper98)


Dołączam się do pytań o demo i date premiery (4.)a także czy gra w google play bedzie płatna(Dinożarł)


Odpowiedź

Moi drodzy, żałuję ale na jedno z pytań nie mogę odpowiedzieć, zapewne domyślacie się, o które chodzi. W dniu premiery wszystko będzie jasne ale proponuję męczyć Marcina O. ( wybacz szefie ) o kwestie Reksia w Cos2 . Możliwe, że testerzy co nieco zdradzą na ten temat. 
1. Planujemy premierę na grudzień, chcielibyśmy aby gra dotarła do was przed świętami. Czy to się nam uda? Zobaczymy, trzymajcie kciuki.
2. Kwestia dema jest problematyczna i zastanawiamy się co z tym fantem zrobić. Dlaczego problematyczna? Jak wiecie gra składa się z czterech epizodów, które wydane będą oddzielnie. Do każdego epizodu oddzielne demo? Nie bardzo nam to odpowiada. Czas pokaże, teraz koncentrujemy się na podstawowej grze. 
3. 
4. Model sprzedaży w google play. Obawiam się, że gra darmowa raczej nie będzie

2013Edytuj

8 stycznia 2013Edytuj

Wiadomosc od Babci Reksia

Hej,

Bardzo Was przepraszamy, ze musieliscie tyle czekac, ale mamy obecnie rece pelne roboty. Prosimy, by wszystkie osoby, ktore sa zainteresowane testowaniem City of Secrets 2 napisaly maila do: filip.cholewczynski[at]aidemmedia.pl. Filip przekaze Wam szczegoly testowania gry i ewentualne platformy, na ktorych bedzie mozliwe testowanie :)

Pozdrawiamy!

18 stycznia 2013Edytuj

Dwie wiadomości od Aidem Media Cześć wszystkim!

Zapraszamy do wątku z konkursami. Znajdziecie tam okazję do wygrania gadżetów związanych z City of Secrets 2!

Nie zapomnijcie również, by polubić i być aktywnym na naszej nowej stronie facebookowej: http://www.facebook.com/aidemmediapl (dla najbardziej aktywnych użytkowników również mamy nagrody-niespodzianki :) ).

Pozdrawiamy!

Druga: Hej!

Dziękujemy Wam za wspieranie nas i cierpliwość w oczekiwaniu na City of Secrets 2. Apropos tego - mamy dla Was bardzo ciekawy konkurs. Nie wiem, czy już wiecie, ale otworzyliśmy nową, polską stronę facebookową Aidem Media dostępną pod adresem: http://www.facebook.com/aidemmediapl

Zapraszamy Was do jej polubienia i pisania jak największej liczby komentarzy. Osoby wyjątkowo aktywne mogą liczyć na wyjątkowe nagrody od nas śę

A jeżeli chodzi o konkurs to zagrajcie w ulubione tytuły od Aidem Media i napiszcie ich recenzje. Na początku lutego wystartujemy bowiem z konkursem, w którym do wygrania będą unikalne i wyjątkowe gadżety związane z City of Secrets 2!

Nie zapomnijcie wspomnieć o naszym profilu facebookowym swoim znajomym. Udostępniajcie, dzielcie się i bądźcie aktywni! śę

2 Marca 2013Edytuj

Zwiastun MS2.

Premiera pierwszego epizodu i po tym wydarzeniuEdytuj

2013Edytuj

20 kwietnia 2013Edytuj

Premiera 1. epizodu MS2 na IOs-y. Kilka informacji:

Kilka odpowiedzi i informacji.

1. Demo - nie ma i nie będzie.
2. Android - około tygodnia.
3. Mac - około tygodnia - gra czeka na review.
4. Windows - 2-4 tygodnie. Tylko wersja download.

Polska wersja - tylko napisy dodamy przy następnym updacie.

Epizod 2 - 4-6 tygodni.

21 kwietnia 2013Edytuj

Aidem udostępniło Gamepley z wersji końcowej gry. A użytkownik Autor8 zadał sobie trud przetłumaczenia jego treści:

Ramon: Kret Kretes! Co tam słychać?
Kretes: Całkiem dobrze, nie narzekam.
*********************
Kretes: Och, widzi ktoś tu cytrynę?
*************************
Kretes: Znalazłem! Całkiem sam! Bez żadnej wskazówki lub pomocy z zewnątrz!
**************************************
Kretes: Żaden śmieszny komentarz o krysztale nie przychodzi mi do głowy....
***************************************
Kretes: Widziałaś tego, który zrobił ten bałagan?
Lucinda: Jak nie mogłam? Siedzę tu cały czas. Jesteś niemądry, czy co?
Kretes: Udam, że tego nie słyszałem. Kto to zrobił?
**********************************
Kretes: Mroczny lordzie, jeśli sprzedaż mi rybę, będę bardzo szczęśliwy.
"Mroczny Ctuluhulu": Zobaczymy.
Kretes: Bo ja chciałbym kupić węgorza. Takiego prądnego(?), to znaczy elektrycznego.
"Mroczny Ctuluhulu": Węgorza? ABY OLŚNIĆ NIELOJALNYCH PIORUNEM ZEMSTY?(piorun!) Oh, ups...
*******************************************
Kretes: Czas na mnie! Teraz ja tu rządze! Komandor Kret Kretes(czyżby Kretes miał zostać władcom?)
******************************
"Mroczny Ctuluhulu": Niech zgadnę...(piorun!) Oh, przepraszam. Nie władam tym.
Kretes: Nie szkodzi. Zaczynam to lubić.
City of Secrets 2 HD gameplay

City of Secrets 2 HD gameplay

Zwiastun

Ten sam Autor8 zauważył, że na stronie Aidem zaszyły zmiany. A konkretnie w OPISIE CoS2. Dodano tam nowe screen-y. Były w większości znane, ale teraz były to ostateczne wersje:

Cos2 screen

Nowe Screeny

24 kwietnia 2013Edytuj

Mamy odpowiedzi na pytania od Adama.M:

1. Gra zawiera dwa poziomy trudności ( oraz trzeci, będący żartem ). Poziom łatwy zawiera podpowiedzi, możliwość automatycznego przejścia mini gier, niektóre mini gry są trudniejsze. Różnice będą najbardziej widoczne w epizodzie 2, który zwiera sporo małych gier ( w tym jedną, rozbudowaną zręcznościową ). Poziom trudny pozbawiony jest wszystkich udogodnień.

2. Planujemy sporo mini gierek. Szczególnie drugi epizod jest ich pełen.
3. Napisy można wyłączyć.
4. Nie mam pojęcia jak odpowiedzieć na kwestie związane z humorem panującym w grze. Pisane były z myślą o wszystkich, nikt specjalnie nie został wyróżniony. Czasem uśmiechamy się do polskiego odbiorcy, widoczne jest to w zadaniu "Związek zawodowy".
5. Łamigłówki.... Hmmmmmm nie mnie oceniać ich poziomu, zresztą tak jak całej gry.

25 Kwietnia 2013Edytuj

Seria pytań, seria odpowiedzi:
1. Sprzedaż. Gra dostępna jest dopiero od kilku dni, to za wcześnie by cokolwiek 
powiedzieć.
2. Testy Android. Na razie nie szukamy testerów, jak coś się zmieni to oczywiście damy 
znać :)
3. Minigierki. Jeszcze będziecie mieli ich dość ;)
4. Polskie napisy android. Raczej powinny być w momencie premiery, no chyba, że 
dostrzeżemy w nich katastrofalne błędy, to będzie update :)
5. Kod ze Skyline... Będzie wykorzystany ale nie w ep1 ani 2 
6. Screenów będzie mało, nie chcemy pokazywać zbyt wielu rzeczy. Za chwilkę coś wrzucę.
Mały dodatek informacyjny. Postanowiliśmy dodać do epizodu 2 nową grywalna postać. Nie będzie to Reksio, uprzedzając pytania ;) . Bohater dostanie dość długi i trudny quest ( proponuję grać na poziomie true adventure ).

Tego samego dnia dostaliśmy nowego screena:

Jak wszyscy wiemy epizod 1 jest gotowy. Obecnie trwają prace nad wydaniem go na różne 
platformy, nowych przecieków dotyczących wspomnianego epizodu już nie będzie. Wszystko 
jest już jasne.
W tym temacie firmowe krety będą umieszczać rożne ciekawostki dotyczące epizodu 
drugiego oraz odpowiadać na pytania. 
Jeszcze raz przyklejam pierwszą lokację, po której poruszać się będzie nowy bohater. 
Nie zdradzimy jeszcze jego tożsamości aczkolwiek ja spytam was z czystej ciekawości. 
Która postać waszym zdaniem jest na tyle ciekawa, iż warto przygotować dla niej 
dodatkową przygodę? Uprzedzam, nie można glosować na Reksia mimo, że wiemy jak bardzo 
go lubicie.

Ep2 cliff

Userzy stawiają na Koguta W i Mrocznego Lorda


Tego samego dnia mamy nowego posta:

Troszkę nietypowy temat moi drodzy. Od czasu do czasu będę tu umieszczał różne 
ciekawostki / zadania a może i konkursy przygotowane z myślą o naszym forum. Bardzo 
lubię czytać wasze pomysły i inne domysły tyczące się gier, które tworzymy. Często 
jestem pod wrażeniem waszej kreatywności. Mam nadzieję, że tym razem będzie tak samo! 
Najbliższe dni upłyną nam na szukaniu odpowiedzi na pytanie: Co przedstawia 
zamieszczona poniżej ilustracja? Z czasem będziemy dokładać nowe kafelki :) . Uwaga! 
Zagadka z kategorii „trudne”... Chyba....

Przeciek

Użytkownicy stawiają na "tajne akta".

16 Kwietnia 2013Edytuj

Kolejny post, "rozjaśniający" trochę zagadkę:

Dobrze kombinujecie! Jesteście blisko rozwiązania ale jeszcze trzeba będzie troszkę 
pokombinować!
Dodam jeszcze kolejne pytanie: "Co się za tym kryje?". 
Nowa podpowiedź odsłania fragment angielskiego słowa....
Moi drodzy, po długim weekendzie "naświetlę" więcej informacji oraz pojawi się kolejna 
zagadka graficzna, która da odpowiedź na pytanie: "Kto jest drugą grywalna postacią w 
Cos2" :)

Przeciek 2

Inny post tego dnia:

Nie zdradzę jeszcze kim będzie nowa grywalna postać, wciąż czekam na wasze typy / 
pomysły.
Odpowiadając na pytania:
1. Kretes oczywiście wciąż jest głównym bohaterem drugiego epizodu. Kontrolę nad drugą 
postacią przejmujemy w momencie, gdy Kretes pójdzie się rozejrzeć :).
2. Drugi epizod jest kontynuacja pierwszego, który kończy się klasycznym "Ciąg dalszy 
nastąpi" - wszystkie epizody są jedną wielką przygodą. Na marginesie, mogę wam 
zdradzić, że w epizodzie trzecim, pojawi się jeszcze jedna grywalna postać. Zastanawiam 
się też nad tym, czy nie poprawić scenariusza epizodu czwartego aby dodać kolejnego 
bohatera. Zobaczymy.
3. Jak wiecie seria City of Secrets nie jest fabularnie powiązana z klasycznymi 
odsłonami przygód Reksia, więc nie pojawi się grywalny bohater związany ze starymi 
przygodami. Oczywiście, czasem puścimy oko do wszystkich pamiętających klasyczne 
przygody Reksia ale nie uprzedzajmy faktów. Więcej na ten temat w epizodzie trzecim :)

8 maja 2013Edytuj

Mamy nowy strój Komandora:

Kretes nurek

A także wskazówka dotycząca drugiej grywalnej postaci:

Rzecz

Userzy szybko odgadli, że drugą grywalną postacią jest... Ctuluhulu

9 maja 2013Edytuj

W końcu została rozwikłana zagadka, która męczyła userów od paru dni. Sprawa teczki została rozwiązana.

Przeciek 4

Zgodnie z obietnicą przedstawiam pełny obrazek bodący podstawą naszej zagadki. Zapewne 
interesuje was co to właściwie jest i do kogo należy. W kilku słowach postaram się to 
wyjaśnić. Zapewne pamiętacie, że w pierwszej części Miasta Sekretów Kretes wspominał co 
nieco o parku kryształów gdzie znajduje się legendarne kryształowe drzewo, które nie 
urosło nawet o centymetr od ponad 300 lat. W epizodzie drugim nasz bohater wreszcie 
odwiedzi tą lokacje i spotka tam dwóch bohaterów. Jeden to stary znajomy, aczkolwiek 
nie zdradzę kto to, natomiast drugi to niejaki Herr spitzel, przebywający w 
Pocopane w roli ambasadora, którego zadaniem jest dbanie o rozwój bratniej miłości 
między szczurami a kretami. Zwiedza Pocopane, chcąc dostrzec piękno stolicy kretów. Tak 
przynajmniej twierdzi. Spitzell ma przy sobie teczkę dokumentów, pełną zdjęć 
przedstawiających najważniejsze miejsca w Pocopane oraz nie wiedzieć czemu, fotkę 
Kretesa. Szczur prosi naszego bohatera aby zaznaczył mu na zdjęciach kilka ważnych 
punktów ( mini gra ). Kretes nie dostrzega w tym nic niepokojącego i zgadza się pomóc 
co kwituje słowami: „Zakładam, że mówi Pan prawdę. Mimo tych czerwonych ślepi, chytrego 
uśmiechu i czarnego, szpiegowskiego, płaszcza, dobrze Panu z pyska patrzy.”

Początek czerwca 2013Edytuj

Premiera 1 epizodu CoS2 na Androida.

Druga połowa czerwca 2013Edytuj

Premiera polskich napisów w wersji na Androida.

16 sierpnia 2013Edytuj

Na twitterze forum Przygód Reksia pojawiła się informacja o czwartym dodatku do gry - City of SeCrets: Mosaic.

2014Edytuj

9 kwietnia 2014Edytuj

Userzy otrzymali smutną wiadomość od pana Adama o treści:

Witajcie moi drodzy, dawno mnie nie było z prostej przyczyny, wciąż niestety nie mam wam nic do zakomunikowania w temacie kiedy będzie / czy będzie / co dalej, z serią City of Secrets. Jak tylko coś się zmieni, pierwsi się o tym dowiecie. Pozdrawiam!

10 kwietnia 2014Edytuj

Adam M. tego dnia napisał takiego posta:

Ja również, niestety kwestia przyszłości serii nie leży w moich rękach.

15 kwietnia 2014Edytuj

9:28Edytuj

Adam M. napisał takiego posta:

Wszystko, poza finansowaniem projektu, tego nie przeskoczę Mogę tylko powiedzieć, że wszyscy w firmie lubimy Kretesa ( nawet Ci na górze ) i brakuje nam jego przygód. Dostajemy sporo listów od fanów z całego świata, takie rzeczy wbrew pozorom dają nam wiele do myślenia. Sądzę, że za jakiś czas coś się wydarzy, coś większego niż tylko ep2.
10:24Edytuj

Adam M. miał o czymś nie mówić, ale powiedział. Konkretniej, o tym:

Miałem nie mówić.... jakby się ktoś pytał to nic nie mówiłem ;)
Stało się to w co nie wierzyli nawet Ojcowie Założyciele Pokopane. Kretes spełnił swoje groźby i rzucił niewdzięczną, fatalnie płatną robotę w grach przygodowych. Koniec z nadgodzinami, łażeniem po źle zaprojektowanych lokacjach, kieszeniami zapełnionymi niepotrzebnymi śmieciami i dyskusjami z mrocznym bóstwem, które ma problem z kontrolowaniem emocji. Tym razem wszystko będzie inaczej. Kretes odwiedził miejscowy Urząd Pośrednictwa Pracy, prowadzony przez znaną i nielubianą Lucindę, która po długich i żmudnych poszukiwaniach znalazła idealną posadę gdzie wrodzona niekompetencja naszego bohatera jest tym czego wymaga przyszły pracodawca.
Kretes został ochroniarzem miejscowej elektrowni napędzanej węgorzami elektrycznymi. Jego zadaniem będzie ochrona węgorzy elektrycznych przed kłusownikami. Tradycyjnie jest to jednak dopiero początek kłopotów naszego bohatera. 
Gra odpowie na pytania:
Jak Kretes radzi sobie z łodziami, jachtami oraz pływającą śmieciarką?

Kto poluje na węgorze elektryczne?
Jakie paskudne bestie czają się w odmętach jeziora?
Czy na dnie kryją się jakieś skarby czy tylko same śmieci?
Dlaczego Kretes wciąż wylatuje z pracy?
Czy epizod drugi będzie, nie będzie a może wciąż tradycyjnie nikt nic nie wie?

Podsumowując, nie pierwszy raz, Kretes wystąpi w grze nie będącą przygodówką ale tym razem wszystko będzie w pełnym 3d i z masą efektów specjalnych. Wszystko to w grze o roboczym tytule „Piraci bez Karaibów: Klątwa Kretesa”.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.