Szanok-miasto w Krainie Szczurów.

Ogólne Informacje[edytuj | edytuj kod]

Miasto ,,Szanok" zostało wymienione w grze RIMS(LE) (po raz pierwszy nazwa ta pojawia się w RIKN, ale nazwa ta pojawia się tam tylko raz i nic więcej o nim nie powiedziano) . Ogólnie wiemy o nim bardzo mało . Podobno burmistrz (szczur) miasta Pokopane pochodzi z Szanoka . To by wyjaśniało że miasto ,,Szanok" znajduje się w Krainie Szczurów . Słowo Szanok przypomina nieco słowo szambo co jeszcze bardziej przemawia za teorią, że miasto to jest w Krainie Szczurów.

RiMS(LE)[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy wymawiane w epizodzie 3(2) przez członkow Ruchu Oporu. Stamtąd pochodzi Burmistrz (tak przynajmniej powiedział). Prawdopodobnie Reksio tam wszedł w epizodzie 6(5). Przynajmniej wszedł do Krainy Szczurów... to pewne.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Miasto Szanok może być parodią miasta Sanok .
  • Gdy Kogut Wynalazca szukał bohaterów pod ziemią podobno mówił, że dokopał się aż do Szanoka.
  • Krety mogły nie wiedzieć o Szanoku, bo gdyby wiedziały i usłyszały, że Burmistrz jest z Szanoka porzuciliby go. Jest możliwe rownież, że nie wiedziały, gdzie jest Szanok (to by wyjasniało czemu mowią Kraina Szczurow, a nie Szanok). Inną możliwoscią jest nie istnienie Szanoku, to znaczy byłby to wyraz zmyslony przez krety, jako miejsce złe. Ruch oporu powiedziałby to dlatego, że nie lubili Burmistrza (wyjasniało by to cytat Chyba z Szanoka).
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.