FANDOM


"Uniwersytet Magii to stara i szacowna instytucja. Potrafimy nauczyć czarować każdego. Wykształciliśmy wielu słynnych czarodziejów. Ale nawet nas nie ominęły ostatnie zawieruchy- wszyscy nasi uczniowie zostali zamienieni w żaby. Ech... szkoda gadać."
-Burektor Mateusz

Burektor M032

Uniwersytet Magii Duży Hol

Reksio w dużym holu (screen z gry).

Uniwersytet Magii - instytucja zajmująca się kształceniem czarodziei, występująca w grze Reksio i Czarodzieje. Siedziba uniwersytetu znajduje się w Magixie, największym mieście Krainy Czarów.

Nazwa uczelni nawiązuje do Niewidzialnego Uniwersytetu występującego w serii książek "Świat dysku" Terrego Pratchetta, natomiast pracujący na niej nauczyciele w większości nawiązują do bohaterów z serii książek pod tytułem "Harry Potter" J. K. Rowling.

Historia Edytuj

Uniwersytet Magii od zarania dziejów był miejscem w Krainie Czarów, gdzie można było nauczyć się czarować. Wykładowcami czarów, którzy uczyli i uczą obecnie są Burektor Mateusz, który pełni funkcje dyrektora, Gulguldryk Gryfindyk - Wykładowca czarów I stopnia i Serpentus Snejk, który naucza czarowania stopnia II.

Uniwersytet jest pięknie zdobiony. Na każdym kroku możemy zobaczyć rzeźby przedstawiające między innymi postacie z wcześniejszych gier z Reksiem, fontanny, żyrandol, zbroje i najróżniejsze tkaniny ozdobne. Na Uniwersytecie uczą się uczniowie, którzy w czasie trwania gry RIC, zostali zamienieni w żaby i byli raczej małomównymi postaciami.

Osoby na UniwersytecieEdytuj

Oto lista postaci związanych z Uniwersytetem:

  • Waldemar Mors - wykładowca zaawansowanej magii (jego gabinet znajduje się poza Magixem),
  • Studenci zamienieni w żaby.

LokacjeEdytuj

  • Gabinet Burektora Mateusza - Znajduje się niedaleko Gabinetu Serpentusa Snejka. W nim zasiada Burektor Mateusz.
  • Gabinet Gulguldryka Gryfindyka - Znajduje się na 1 piętrze, niedaleko furty. Tam zasiada Gulguldryk Gryfindyk.
  • Gabinet Serpentusa Snejka - Jest ukryty za Arrasem. Znajduje się na 2 piętrze niedaleko Gabinetu Burektora Mateusza. Zasiada w nim Serpentus Snejk.
  • Piwnica - Podziemny labirynt łączy ją z piwnicą Ala chomika.
  • Dziedziniec

CiekawostkiEdytuj

  • Niedaleko fontanny znajduje się posąg Romana z księżyca Indor.
  • Budynek uniwersytetu jest o wiele większy, ale nie wszystkie lokacje są dostępne dla gracza.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.