daldi

Waldemar 'Waldi' Mors - trzecioplanowa postać z gry Reksio i Czarodzieje, wspomniana również w Reksio i Kretes w Akcji. Członek Rady Siedmiu Czarodziejów, wykładowca III stopnia magii na Uniwersytecie Magii. Jego gabinet znajduje się poza Magixem - Waldemar Mors mieszka oraz pracuje w jaskini wydrążonej w lodowcu na drugim końcu Krainy Czarów.

Jego imię nawiązuje do Voldemorta z serii książek J.K. Rowling pt. "Harry Potter" (prócz imienia nie ma innych podobieństw między tymi postaciami).

Nauka czarów[edytuj | edytuj kod]

Waldemar Mors jest nauczycielem magii dla zaawansowanych. Odwiedzamy go dopiero po opanowaniu wszystkich zaklęć II stopnia u Serpentusa Snejka. Manekin w jego gabinecie nawiązuje do postaci blaszanego drwala, bohatera filmu "Czarnoksiężnik z Krainy Oz". Waldemar Mors naucza następujących zaklęć:

Manekin "blaszany drwal"

Z punktu widzenia fabuły Reksio nie musi się uczyć zaklęć u Waldemara Morsa. Wystarczy że poprosi go o zeznania dotyczące Tego Który Tak Potwornie Mąci. Jeśli Reksio nauczy się wszystkich czarów Waldemara Morsa, to zakończy swoją magiczną edukacje i stanie się formalnie pełnoprawnym czarodziejem.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Przed spotkaniem z Reksiem[edytuj | edytuj kod]

Reksio słyszy pierwszy raz o Waldemarze Morsie od Burektora Mateusza.

"Waldemar Mors, zwany Waldim, to nauczyciel magii dla zaawansowanych. Jego gabinet mieści się poza Uniwersytetem, a nawet poza Magixem. Kiedy ukończysz kurs magii II stopnia u Docenta Snejka, dowiesz się jak do niego trafić"

-Burektor o Waldim


Kiedy Dzielny Pies zakończy naukę czarów II poziomu, Serpentus Snejk stwierdzi że nadszedł czas, aby udać się do Waldemara Morsa i przekaże dokładne instrukcje jak do niego trafić. Należy udać się do przystani i przekazać Smokrętowi hasło "Wesoły grzechotnik".

Spotkanie z "Waldim"[edytuj | edytuj kod]

Z pomocą Smokręta Reksio i Kretes trafiają do jaskini Waldemara Morsa. Podczas rozmowy z nim bohaterowie zdobywają jego zeznania do Karty Śledztwa oraz poznają jego bardzo dokładną hipotezę na temat drobiu chaosu:

"Mam pewną hipotezę... posłuchajcie... Kraina Czarów utrzymywana jest w równowadze dzięki wszechobecnej mocy magicznej. Jeśli ktoś spróbowałby skupić, zgromadzić, zassać całą moc magiczną powstałaby pustka, a taką pustkę mógłby wypełnić chaos. Myślę, że ponury drób o który pytasz reprezentuje właśnie chaos. To znaczyłoby, że ktoś kradnie moc magiczną... A tym kimś może być tylko jeden z nas, jeden z Siedmiu Czarodziejów. Zdrajca."

-Waldi Mors

Po nauczeniu się wszystkich zaklęć Waldemar Mors pogratuluje Reksiowi ukończenia magicznej edukacji oraz oznajmi mu, że już od dawna nie miał tak pojętnego ucznia.

"Uczniu Reksiu, nauczyłem Cię już wszystkiego. Twoja edukacja magiczna dobiegła końca. Od tej chwili jesteś pełnoprawnym czarodziejem. Dawno nie miałem tak pojętnego i bystrego ucznia. Mam nadzieję, że wykorzystasz swoją moc w dobrym celu. Powodzenia!"

-Waldi o Reksiu

Po wyjściu z jaskini Waldemara Morsa Smokręt zagada do Reksia i Kretesa o opinię na temat czarodzieja.

"Jak Wam się podobał Waldi? Sympatyczny z niego mors, nie?"

-Smokręt o Waldemarze Morsie

Reksio i Kretes w Akcji![edytuj | edytuj kod]

Prócz zbiorczego kadru przedstawiającego całą Radę Siedmiu Czarodziejów, Waldemar Mors został jedynie wspomniany w amerykańskiej wersji Przygód Reksia. W toku śledztwa okazało się, że on oraz Barandalf Biały są mocodawcami czarodzieja Chrumburaka. Obaj po krótkiej i nieskutecznej próbie stawienia oporu wyjawili tożsamość ich szefa, Tego Który Tak Potwornie Mąci - Serpentusa Snejka - i opuścić na zawsze Krainę Czarów.

Galeria postaci[edytuj | edytuj kod]

Screeny z gry[edytuj | edytuj kod]

Animacje[edytuj | edytuj kod]

Inne grafiki[edytuj | edytuj kod]Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.